Kontakt:

Stefan Struve zakończył karierę w MMA!

stefan struve

Holenderski weteran mieszanych sztuk walki odwiesił rękawice na kołek. Mierzący 213cm Stefan Struve oznajmił za pośrednictwem portali społecznościowych, że kończy zawodową karierę. Popularny Skyscraper stoczył 42 walki na zasadach MMA, z których zwycięsko wychodził 29 razy; w tym 18 poddając swoich oponetów.

Głównym powodem decyzji zawodnika są problemy z uchem wewnętrznych, które zaczęły się jeszcze przed jego ostatnim starciem z Tai Tuivasą. Walka z Australijczykiem tylko pogorszyła sprawę, ponieważ istnieje teraz poważne ryzyko utraty słuchu. Dodatkowo Struve musi zmagać się z szumem w uszach czy zawrotami głowy. Początkowe badania wskazywały na poprawę tego stanu, jednak finalne wyniki wykazały, że ponad 2metrowy kolos nie może narażać się na kolejne obrażenia.

Podczas swojej przygody we wszechstylowej walce wręcz Stefan mierzył się z czołowymi zawodnikami wagi ciężkiej UFC. Od momentu związania się ze światowym liderem w 2009 r zawalczył m.in. z Stipe Miocicem, Markiem Huntem, Alexandrem Volkovem czy Andreiem Arlovskim. W jego rekordzie są również boje z Polakami; wygrany z Omielańczukiem oraz przegrany z Tyburą.

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.