Kontakt:

Siódme typowanie redakcji PolishFighters – Gala KSW 58

ksw 58 main

Dzisiejszego wieczoru o godzinie 20:00 rozpocznie się kolejna gala KSW! 58-my numerowany event polskiego lidera po raz kolejny odbędzie się za pośrednictwem transmisji PPV! Za kilka godzin do klatki wyjdą tacy zawodnicy jak Salahdine Parnasse, Szymon Kołecki, Michał Michalski czy Michał Andryszak! Sprawdźcie jak kartę walk typują redaktorzy PolishFightersInfo.

Łukasz Adamiak: Według mnie jest to jedna z najciekawszych sportowo walk w kategorii 66kg w KSW na obecną chwilę. Daniel Torres to uznana marka, a swoją pozycję wywalczył dając kilka solidnych walk na pełnym dystansie. Czy wystarczy to jednak na Francuza? Obecny mistrz pokonywał już wysoko notowane nazwiska w Polsce, ale ostatnio i w Europie. Obaj lubują się w walce w stójce, moim zdaniem to Brazylijczyk będzie pierwszym, który będzie szukał sprowadzenia. Parnasse nie jest jednak zawodnikiem do sprowadzenia łatwym. Uważam, że walka zakończy się po 5 rundach stójkowych wymian na korzyść Salahdina; jest w tej płaszczyźnie poziom wyżej od Daniela, któremu nie można natomiast odmówić waleczności i twardej głowy.

Zwycięstwo Parnasse’a typują: Filip, Łukasz D, Radek, Marek

Zwycięstwo Torresa typują:

Łukasz Adamiak: Największy test w karierze Szymona Kołeckiego, który może okazać się dziś nie do przejścia. Za ich sportowe osiągnięcia należy im się ustawowy szacunek, jednak biorąc pod uwagę tylko MMA, to Zawada posiada ponad czterokrotnie większe doświadczenie. Drogą do zwycięstwa Kołeckiego będą raczej próby sprowadzeń i kontroli z górnej pozycji, nie można przy tym jednak zapomnieć, że Martinowi parterowe kulanki również nie są obce. W ostatnim starciu z Janikowskim, Szymon pokazał siłę swoich uderzeń, niestety dał się też kilka razy trafić byłemu zapaśnikowi. Martin to z kolei zawodnik, który wydaje się być w stójce prezycyjniejszy od Kołeckiego, w przeszłości posyłał też na deski rywali z wyższej wagi. Pomijając moją sympatię do medalisty olimpijskiego, typuję wygraną Zawady po interesującej walce w 3 rundzie.

Zwycięstwo Kołeckiego typują: Łukasz D

Zwycięstwo Zawady typują: Filip, Radek, Marek

Marek Krawczak: Zdecydowanie kandydat do walki wieczoru. Starcia stójkowiczów z grapplerami zawsze dają ciekawy efekt, a kto wygra tę rywalizację tym razem? Moim zdaniem Wrocławianin. Dlaczego? Jak wiadomo to „Cukier” będzie w tej walce robił za osobę, która będzie dążyła do utrzymania walki w stójce, w której Rakas zdecydowanie nie jest najlepszy. Gdy dostanie mocny cios pochyla się w dół i całkowicie się odsłania, a na to Michał spróbuje zaradzić swoim świetnym podbródkowym i własnie w taki sposób wygra ten pojedynek w końcowej fazie pierwszej rundy. Typ: Michał Michalski przez KO/TKO w 1 rundzie.

Łukasz Dobija: Michalski opromieniony zwycięstwem nad Odzimkowskim dokona podobnej destrukcji na Rakasie w 3 rundzie pojedynku. Ambicja walczy!

Zwycięstwo Michalskiego typują: Łukasz A, Filip, Radek, Marek

Zwycięstwo Rakasa typują:

Łukasz Adamiak: Pierwsze z dwóch międzynarodowych starć na dzisiejszej karcie. Mocno sportowe zestawienie dwóch niepokonanych jak dotąd zawodników. Obaj regularnie kończą swoich rywali przed czasem, potrafią zarówno skończyć walkę przez ciosy jak i przez poddanie. Zapowiada nam się naprawdę zacięte starcie, a zawodników może dodatkowo motywować chęć zachowania zera w rekordzie. Musaev wchodzi do wagi półśredniej, gdzie Jurisic toczył już boje, więc może być to bardziej komfortowa sytuacja dla Słoweńca. W mojej opinii, po 3 rundach walki z pełnym przekrojem MMA, decyzją sędziowską wygra Uros Jurisic.

Zwycięstwo Musaeva typują: Łukasz D, Radek

Zwycięstwo Jurisica typują: Filip, Marek

Marek Krawczak: To walka, która w jakiś sposób pokaże na co jeszcze stać Poznaniaka. Stójkowo Inocente jest bardzo dobry – walczył on długi czas w GLORY i jego kickboxing stoi na wysokim poziomie. Parter natomiast pozostawia wiele do życzenia i to tam reprezentant Ankos Zapasy Poznań powinien szukać swoich szans. Inocente jest bardzo twardy, więc widzę tu wejście w nogi pod serią ciosów Guto ze strony „Longera” a następnie błyskawiczne poddanie. Typ: Michał Andryszak przez poddanie w 1 rundzie.

Łukasz Dobija: Czuję, że Andryszak jeszcze na tym chłopie polegnie…

Zwycięstwo Andryszaka typują: Łukasz A, Filip

Zwycięstwo Inocente typują: Radek

Filip Wiszniewski: Pojedynek Pawła Polityło z Dawidem Martinikiem pozornie rysuje się jako jednostronne starcie na korzyść wytrawnego zapaśnika z Kudowy Zdrój. Sprawa jednak nieco się komplikuje, ponieważ Czech również odbył pełen obóz przygotowawczy, a to za sprawą niedoszłej walki o szablę Armii Fight Night. W stójce walka może być dla Polskiego Orła niezwykle niebezpieczna, ze względu na niespodziewane wysokie kopnięcia Martinika oraz obrotkówki, którymi kąsa swoich rywali. Patrząc na ten aspekt z drugiej strony, tak fenomenalny i przede wszystkim eksplozywny zapaśnik, jakim jest Paweł może z łatwością wykorzystywać najgroźniejszą broń Czecha, przechwytując nogi rywala w locie, aby sprowadzać walkę do parteru. Uważam, że jeśli Polityło poszuka skutecznych obaleń przy siatce, to może z powodzeniem przenosić walkę do parteru, a tam z jego strony zdarzyć może się wszystko, acz moim zdaniem będzie to ground and pound w drugiej rundzie. Paweł Polityło TKO 2 runda.

Zwycięstwo Polityło typują: Łukasz A, Filip, Łukasz D, Marek

Zwycięstwo Martinika typują: Radek,

Radek Kramarz: Starcie Roberta Ruchały z Danielem Bazantem to, moim zdaniem, najbardziej niedoceniana walka z całej karty. Wszyscy uważają tutaj, że mieszkający w Nowym Sączu, a trenujący w Krakowie zawodnik, jest zdecydowanym faworytem. Wiele osób jednak nie wie, że 2 ostatnie zwycięstwa Chorwata są zaliczone do walk amatorskich, a były one na podobnych zasadach do tych z polskiego programu „Tylko jeden”. Można więc powiedzieć, że Bażant posiada rekord 6-1, a nie 4-1 co czyni go całkiem doświadczonym zawodnikiem. Pochodzący z Puli zawodnik posiada również interesujący i naprawdę solidny parter, a to dodatkowo utrudnia zadanie Robertowi Ruchale, który jak wiemy lubuje się w walce na ziemi. Pokazała to chociażby walka z Pawłem Szumlasem, bądź poddanie na Michale Dominie w ostatnim występie. Kto jest więc moim faworytem? Polak. Robert Ruchała zdoła zwyciężyć ten pojedynek, jednak jestem zdania, że będzie to największe wyzwanie w jego karierze i nie będzie to wcale taki spacerek, jak niektórym się wydaje. Mój typ: Robert Ruchała przez poddanie w 2 rundzie.

Zwycięstwo Ruchały typują: Łukasz A, Filip, Łukasz D, Marek

Zwycięstwo Bazanta typują:

Łukasz Dobija: Barrio zamęczy Koperę obaleniami i grą parterową, po czym wygra decyzją!

Zwycięstwo Kopery typują: Łukasz A, Filip, Marek

Zwycięstwo Barrio typują: Radek,

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.