Kontakt:

„Chciałbym zobaczyć rewanż…” – Dana White o wymarzonym scenariuszu na przyszłość wagi lekkiej

1. UFC 229; Khabib ma w dosiadzie Conora

Khabib Nurmagomedov vs. Conor McGregor to według wielu największa walka w historii MMA. Potwierdza to fakt, że to wydarzenie UFC 229, na którym odbyła się ta walka sprzedało się najlepiej w historii UFC. Co by zatem było, gdyby odbył się rewanż?

Khabib Nurmagomedov to aktualny mistrz wagi lekkiej. Aktualny, mimo tego, że karierę oficjalnie zakończył. Dana White, czyli szef UFC liczy mimo wszystko na powrót do startów Rosjanina i ma dla niego nawet rywala. Przeciwnikiem „Degastańskiego Orła” według Dany mógłby być Conor McGregor, czyli bohater trzeciej gali UFC w tym roku – pierwszej numerowanej. Miałby być to rewanż za walkę z 2018 roku, kiedy to Nurmagomedov poddał Irlandczyka w czwartej rundzie.

„Gdy wylecę (na Fight Island) Khabib też tam będzie. Mam zamiar spotkać się z Khabibem, gdy tylko tam będę. W idealnym świecie, gdy Conor wygra tę walkę (z Dustinem Poirierem) chciałbym zobaczyć rewanż pomiędzy nim, a Khabibem. To największa walka, jaką mogą stoczyć i ma ona sens.”

Khabib Nurmagomedov pas wygrał ponad 2,5 roku temu. Od tamtego czasu obronił go trzy razy z samą czołówką wagi lekkiej, kiedy to poddał właśnie Conora McGregora, Dustina Poiriera oraz Justina Gaethje’go.

Conor McGregor po porażce z Rosjaninem powrócił do startów w zeszłym roku. Po czterdziesto-sekundowej wygranej z Donaldem Cerrone Irlandczyk zapowiedział kolejne dwie walki w 2020 roku, lecz nie stoczył ani jednej. „Notorius” powróci już 24 stycznia.

-mmajunkie.com
zdjęcie: CBS Sports

Podążaj za nami!

#polishfighters

Leave Comment

Your email address will not be published.