Kontakt:

FEN 30: Michał Turyński vs. Cyril Cereyon dodane do karty walk!

FEN30_FC_TURYŃSKI-CEREYON-800×445

Michał Turyński (30-14) powraca do klatki FEN! Jego przeciwnikiem podczas FEN 30: LOTOS Fight Night będzie Cyril Cereyon (17-5). Gala odbędzie się 3 października we wrocławskiej hali Orbita.

Sprzedaż biletów na galę FEN 29: LOTOS Fight Night sponsorowaną przez Energa Grupa Orlen odbywa się pod linkiem: TUTAJ.

Turyński to bohater walki wieczoru gali FEN 1, z której wyszedł zwycięsko pokonując Adama Śleszyńskiego. Zawodnik reprezentujący klub Fighter Wrocław w przeszłości występował pod szyldem federacji GLORY Kickboxing, gdzie pokonał Catalin Morosanu. W całej swojej karierze mierzył się z dwunastoma mistrzami świata. Turyński w grudniu 2019 roku pokonał Valentina Bordinau. Pochodzący z miejscowości Ciepłowody wojownik 17-krotnie zdobył tytuł mistrza Polski w pięciu różnych formułach.

Cereyon ma 31 lat i pochodzi z Ajaccio. W przeszłości mieszał swoje starty w kategorii do 95 i powyżej 95 kilogramów. W 2019 roku nowy nabytek FEN dwukrotnie został mistrzem Francji. Z 22 stoczonych pojedynków z aż 17 wyszedł zwycięsko. Konfrontacja z Turyńskim będzie jego debiutem na polskiej ziemi. Zwycięstwo przybliży go do walki o pas mistrzowski, którego posiadaczem jest Arkadiusz Wrzosek.

Karta walk FEN 30: LOTOS Fight Night:

77,1 kg, MMA: Robert Bryczek vs Frasineac Virgiliu*
77,0 kg, K-1: Wojciech Wierzbicki vs Dominik Zadora*
70,3 kg, MMA: Łukasz Charzewski vs Mansur Abdurzakov
OPEN, MMA: Szymon Bajor vs Tassilo Lahr
56,7 kg, MMA: Anita Bekus vs Izabela Badurek
93,0 kg, MMA: Wojciech Janusz vs Mathieu Grondin

+95 kg, K-1: Michał Turyński vs Cyril Cereyon